piątek, 24 sierpnia 2012 19:12

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów, rodziców i nauczycieli do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl. Jest to strona m.in. dla uczniów i nauczycieli, młodych naukowców, artystów i sportowców - wszystkich, którzy szukają możliwości finansowania swojego rozwoju. Mojestypendium.pl to baza aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych. Dzięki wyszukiwarce każdy zainteresowany może łatwo znaleźć stypendium lub konkurs najbardziej odpowiadający jego pasjom, talentom i potrzebom. W 2011 r. odwiedzający serwis mogli ubiegać się o 15 600 stypendiów o łącznej wartości 111 mln zł. Serwis powstał w 2006 r. i prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Orange.

Jednocześnie, Ministerstwo zachęca do udziału w konkursie „Moje stypendium - Opowieści stypendialne” – informacja o konkursie znajduje się poniżej.

W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:

• Bazę aktualnych stypendiów i konkursów (ponad 4000 informacji z Polski i zagranicy)
  • Artykuły o stypendiach i grantach
  • Konkursy dla stypendystów i dla organizatorów programów stypendialnych
  • Regulacje prawne dotyczące przyznawania stypendiów i raporty z badań rynku stypendialnego