BIP

 

BIP

50x50

PDF Drukuj Email
piątek, 25 listopada 2011 15:41

 

Europejski Program "Mleko w szkole"

 

Nasza Szkoła  od 2007 roku uczestniczy w programie "Szklanka mleka", który do końca listopada 2009 r. polegał na codziennym wydawaniu bezpłatnego białego mleka dzieciom, natomiast od grudnia 2009 r. obejmuje wydawanie tego mleka 3 razy w tygodniu.

"Szklanka Mleka" program prowadzony przez Agencję Rynku Rolnego (ARR). Unia Europejska dofinansowuje spożycie mleka w placówkach oświatowych za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego.

 

 Mechanizm "Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych" realizowany jest przez Agencję Rynku Rolnego zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Rady (WE) Nr 1255/1999 z dnia 17 maja 1999 r.

w sprawie wspólnej organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych oraz zgodnie

z Ustawą z dnia 24 czerwca 2010 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych. Szczegóły tego mechanizmu bardzo obszernie opisane są na stronie internetowej ARR.

 

Przedmiotem dopłat jest mleko i przetwory mleczne o zawartości tłuszczu min. 1%, dostarczane w opakowaniach jednostkowych oraz wyprodukowane w zakładach spełniających wymagania sanitarno – weterynaryjne UE.

 

 

 

 

Losowe zdjęcie

zd_43.JPG

Radosna Szkoła

Klub Bezpiecznego Puchatka

Szkoła bez przemocy

 Owoce
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.