wtorek, 26 listopada 2013 20:02

Projekt EURONET 50/50 MAX

Dokonujemy pomiaru temperatury, natężenia oświetlenia i zużycia energii elektrycznej za pomocą specjalnych urządzeń pomiarowych: termometru, luksomierza i woltomierza.

****************************************

Dnia 11 lutego 2014r w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach projektu  „Euronet 50/50 MAX.”

Spotkanie poprowadzili koordynator z Urzędu Miasta pani Aneta Myga  i pan Artur Jacewicz.

Udział brały klasy Va i Vb oraz zespół ds. energii w składzie: Wiktoria Marel, Liliana Nożownik, Maja Mazur, Marcin Zabielski, Wiktoria Karbicka, Nikola Kluza i Paweł Obstój wraz z opiekunami p. Iloną Woźniak i p. Anetą Bodanką.

Pani Aneta Myga wprowadziła dzieci w tematykę ochrony klimatu, oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej oraz oszczędzania wody w szkole i w domu.

Po prelekcji zespół ds. energii odwiedził węzeł ciepłowniczy i zapoznał się z systemem grzewczym naszej szkoły.

****************************************

Zaczęliśmy już pierwsze prace związane z projektem

W tym roku szkolnym zaczęliśmy realizację nowego projektu - EURONET 50/50 MAX

Tutaj znajduje się rozporządzenie Ministra Infrastruktury – opisujące projekt