poniedziałek, 05 maja 2014 18:18

"Eko-Mat"

29 kwietnia 2014 r. tradycyjnie, jak co roku, odbył się w naszej szkole Konkurs Ekologiczno - Matematyczny EKO – MAT.

Zakończył on obchody Miesiąca Zdrowia i Ekologii.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas IV – VI, które zmagały się ze sobą w 11 konkurencjach z różnych dziedzin wiedzy: ekologicznej, matematycznej i prozdrowotnej.

Do konkursu uczniowie przygotowywali się metodą projektu, samodzielnie poszukując specjalistycznych materiałów i konsultując się z nauczycielami.

Oprócz poszerzenia wiedzy, uczniowie z klas IV – VI musieli wcześniej ułożyć hasła ekologiczno – zdrowotne, wykonać plakaty
z okazji Dnia Ziemi i zachęcić kolegów do wstępowania w szeregi Szkolnego Koła LOP. Działania te były również oceniane i wliczane do ostatecznego wyniku konkursu.

Po dwugodzinnych zmaganiach konkursowych Jury w składzie:

p. dyrektor mgr Lidia Pasternak, p. mgr Izabela Benduch, p. mgr Edyta Jarząbek, p. mgr Urszula Kłusek i p. mgr Magdalena Sałdak, wyłoniło najlepszy zespół, którym w tym roku okazała się klasa Va.

Zgodnie z regulaminem konkursu, nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest tydzień bez klasówek i odpytywania.

Dzień konkursu EKO – MAT był dniem podsumowującym działalność ekologiczną w szkole w ciągu marca i kwietnia. Uczniowie otrzymali również dyplomy za udział w konkursie z okazji Dnia Wody 2014 za plakaty pt. „Czysta woda to skarb” – za I miejsce Kinga Krasoń z kl. Vb, za II miejsce Marcin Zabielski z kl. Vb i za III miejsce Julia Musiał również z kl. Vb. Dyplomy wręczyła uczniom p. mgr Marta Beszczyńska.

Pieczę nad konkursami sprawowało Szkolne Koło LOP
z opiekunkami: p. mgr Iloną Woźniak i p. mgr Izabelą Benduch.

Wszystkim zwycięzcom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Tu znajdziesz galerię