czwartek, 11 września 2014 00:00

SPRZĄTANIE ŚWIATA

11 września 2014r. przystąpiliśmy po raz kolejny (uczniowie, nauczyciele i członkowie LOP) do akcji Sprzątanie Świata Polska - 2014.

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało –

"Turysto! Szanuj środowisko!"

Najpierw na lekcjach przyrody i koła LOP nauczyciele rozmawiali z uczniami o tym, jak my mieszkańcy Ziemi możemy zadbać o nasz „kawałek ojczyzny”, udowadniając tym, którzy ją zaśmiecają, że są w mniejszości. Uczniowie klas V i VI wykonali plakaty tej tematyce. Wszystkie dzieci wykorzystały tu swoją wyobraźnię i pomysłowość. Tematyka ochrony przyrody w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 nie jest dzieciom obca!

Następnie sprzątaliśmy teren należący do placówki. Dzieci zaopatrzyły się we własne worki na śmieci i rękawice ochronne!

Przede wszystkim uprzątnęliśmy nowe, jeszcze nie oddane do użytku, szkolne boisko, tak  bardzo już zaśmiecone przez „odwiedzających” nas NISZCZYCIELI.

Uczniowie sprzątając po innych mieli okazję nauczyć się, jak nie należy zachowywać się w miejscach użyteczności publicznej.

Zebraliśmy wiele worków śmieci, które wyrzuciliśmy do szkolnego kontenera.

Dzięki tej akcji uczniowie mogli w grupie popracować nad poprawą stanu naszego najbliższego otoczenia.

Nad całością akcji czuwały:

opiekunki SK LOP - Izabela Benduch i Ilona Woźniak

Tu znajdziesz galerię